آموزش تصویری کانفیگ مودم دی لینک 2730U

آموزش تصویری کانفیگ مودم دی لینک 2730U

در خدمت شما هستیم با آموزش تصویری کانفیگ مودم دی لینک 2730U که میتوانید در کمتر از 1 دقیقه مودم خود را تنظیم کنید و از اینترنت لذت ببرید.

یکی از مودم های بسیار محبوب و قدیمی شرکت دی لینک مودم محبوب D-Link 2730U میباشد که در اکثر خانه ها همکنون وجود دارد. از آن دسته مودم هایی هستند که زمانی به عنوان مودم رایگان همراه با سرویس اینترنت هدیه داده می‌شد.

در بسیاری از شرکت ها تنظیم مودم توسط ارائه دهنده اینترنت رایگان میشد، اما به دلایلی با افزایش تعداد مشترکین و مشکلات مودم ها، شرکت ها بر آن شدند تا مودم ها را با هزینه ( بین 10 الی 20 هزار تومن ) تنظیم کنند، تا مشترک نیز در حفظ و نگهداری مودم تلاش کند.

امروز میخواهیم همراه با شما کانفیگ مودم دی لینک 2730U را باهم همراه با تصاویر از مراحل تنظیم مودم یاد بگیریم، امیدوارم این مطلب بتواند مشکل شما را حل کند.

نکته: قبل از شروع کانفیگ مودم ، نام کاربری و رمز عبور و همچنین VPI و VCI را از پشتیبانی دریافت کنید و سپس اقدام به تنظیم مودم کنید.

کانفیگ مودم دی لینک 2730U

در ابتدا طبق روال قبل تنظیم مودم، مرورگر ( ترجیحا Google Chrome ویا FireFox ) را اجرا میکنیم و در قسمت نوار آدرس اعداد 192.168.1.1 را تایپ میکنیم و منتظر پنجره ورود به مودم میمانیم. بعد از آمدن پنجره زیر از ما درخواست نام کاربری و رمز عبور میکند که این مودم نیز مانند مودم های دیگر admin/admin یا همان Username:admin / Password:admin میباشد. مانند تصویر زیر:

کانفیگ مودم دی لینک 2730U
آموزش کانفیگ مودم دی لینک 2730U

بعد از ورود به داخل تنظیمات مودم دی لینک 2730u، پنجره ای مانند پنجره زیر را مشاهده خواهید که اگر بار اول باشد مودم را بخواهید تنظیم کنید، در وسط صفحه گزینه Setup Wizard را میبینم اما اگر از قبل تنظیمات داشته باشد، میبایستی مودم را یکبار توسط حفره ریست پشت مودم ریست کنید و سپس مراحل را از اول بیاید. بعد از کلیک بر روی گزینه Setup Wizard وارد مراحل راه اندازی مودم می‌شویم. مانند تصویر زیر:

کانفیگ مودم دی لینک 2730U
آموزش کانفیگ مودم دی لینک 2730U

بعد از کلیک بر روی گزینه Setup Wizard وارد پنجره ای می‌شویم که مراحل کانفیگ مودم را نمایش میدهد. در این مرحله بر روی گزینه Next کلیک خواهید کرد. مانند تصویر زیر:

کانفیگ مودم دی لینک 2730U
آموزش کانفیگ مودم دی لینک 2730U

در صفحه بعد از شما میخواهد که رمز عبور ورودی مودم ( ما بطور پیشفرض از رمز admin استفاده کردیم ) را تغییر دهید. شما میتوانید این عمل را انجام ندهید و بر روی گزینه Skip کلیک کنید و این مرحله را رَد کنید. مانند تصویر زیر:

آموزش کانفیگ مودم دی لینک 2730U
آموزش کانفیگ مودم دی لینک 2730U

در مرحله بعد از تنظیم مودم دی لینک 2730U از شما میخواهد زمان را بر اساس موقعیت جغرافیایی تعیین کنید. گزینه هارا طبق تصویر زیر تغییر دهید، یعنی TimeZone را بر روی Tehran قرار دهید و گزینه دیگری را تغییر ندهید و سپس گزینه Next را کلیک کنید:

آموزش کانفیگ مودم دی لینک 2730U
آموزش کانفیگ مودم دی لینک 2730U

در این پنجره در قسمت بالایی کشور شما و شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت را از شما میخواهد، ما شرکت مخابرات ایران را انتخاب کردیم که Iran TCT است که VPI و VCI مخابرات به ترتیب 0 و 35 است به باقی تنظیمات دست نزنید است. در قسمت پایین نیز در بخش PPPOE نیز نام کاربری و رمزعبور که از پشتیبانی دریافت کردید را وارد کنید و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید:

آموزش کانفیگ مودم دی لینک 2730U
آموزش تنظیم مودم دی لینک 2730u

تنظیمات وای فای مودم دی لینک 2730U

پس از ورود به این قسمت از تنظیم مودم، از شما تنظیمات وای فای مودم را میخواهد.

بخوانید  کانفیگ مودم زایکسل DEL 1201 + تصاویر مراحل

گزینه Enable Youre Wireless Network مشخص میکند که قابلیت وای فای مودم فعال باشد یا خیر که حتما باید تیک داشته باشد یعنی فعال باشد.

گزینه Wireless Metwork Name نیز نام مودم شما میباشد، همان نامی که بر روی گوشی یا تبلت در حین جسجتو میتوانید بیابید. یک نام نیز برای مودم خود انتخاب کنید.

گزینه Visibility Status نیز قابلیت مخفی شدن ویا نمایش نام مودم را مشخص میکند. Visible یعنی قابل نمایش و invisible غیر قابل نمایش یا همان مخفی است.

گزینه Security Level را نیز در حالت آخر قرار دهید.

گزینه WPA2 Pre-Shared Key رمز وای شماست، رمزی که در گوشی، تبلت ویا لپ تاپ وارد میکنید تا به مودم متصل شوید. سعی کنید رمزی پیچیده انتخاب کنید.

بعد از وارد کردن گزینه های بالا ، گزینه Next را کلیک کنید تا به مرحله آخر تنظیم و راه اندازی مودم برسیم.

آموزش تنظیم مودم دی لینک 2730u
آموزش تنظیم مودم دی لینک 2730u

در مرحله آخر میرسیم به نمایش کلیه اطلاعاتی که توسط شما ثبت شده. پنجره ای نمایش داده میشود تمامی تنظیماتی است که توسط شما به مودم ارائه شده.

آموزش کانفیگ مودم دی لینک 2730U
آموزش تنظیم مودم دی لینک 2730u

خب تبریک میگویم، آموزش تصویری کانفیگ مودم دی لینک 2730U نیز به پایین رسید. امیدوارم به خوبی توانسته باشم به شما آموزش دهم. خوشحال میشوم نظرات خود را در زیر این پست بخوانم.

2 thoughts on “آموزش تصویری کانفیگ مودم دی لینک 2730U

 1. گیلوانا says:

  ممنونم ازتون
  مطلب کامل بود
  من از شاتل اینترنت گرفتم چی رو باید انتخاب کنم ؟

  • مهدی says:

   خواهش میکنم
   در قسمت Internet Service Provider گزینه Shatel رو انتخاب کنید
   مهمترینش همون VPI و VCI هستش که برای شرکت شاتل هم ۰ و ۳۵ هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *