آموزش تنظیم مودم تندا D151

آموزش تنظیم مودم تندا D151

در خدمت شما عزیزان هستیم با آموزش تنظیم مودم تندا D151 که یکی از واقعا ساده ترین و سریع ترین تنظیمات مودم است را بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

طبق روال های قبلی برای تنظیم مودم خودم ابتدا باید نام کاربری ، رمزعبور و VPI/VCI خود را از پشتیبانی دریافت کنید.

در ابتدا اگر مودم خود را جدید خریداری کرده اید نیاز به ریست کردن مجدد تنظیمات نیست، اما اگر برای مودم مشکلی پیش آمده و میخواهید مودم را تنظیم کنید، حتما باید با استفاده حفره در پشت مودم، مودم را یکبار ریست کنید.

برای اینکار باید یک عدد سوزن یا سرخودکار را به مدت 5-6 ثانیه داخل حفره مربوطه در پشت ویا زیر دستگاه داخل کرده و صبر کنید تا چراغ های مودم یکبار خاموش روشن شود، پس از آن میتوانید مودم را تنظیم کنید.

تنظیم مودم Tenda D151

برای تنظیم این مودم همانطور که قبلا اشاره شد مراحل بسیار ساده و سریعی دارد، ابتدا باید یک مرورگر را بازکنید و وارد آدرس 192.168.1.1 بشوید.

پس از ورود از شما نام کاربری و رمزعبور میخواهد که بطور پیشفرض نام کاربری admin و رمزعبور نیز admin است را وارد کرده و بر روی Login کلیک میکنید.

آموزش تنظیم مودم تندا D151 - ورود به مودم
آموزش تنظیم مودم تندا D151 – ورود به مودم

بعد از ورود به قسمت تنظیم مودم تندا D151 شما وازد بخش اصلی تنظیم مودم میشوید که عمل، کار تنظیم را بسیار ساده کرده است.

بعد از ورود به صفحه جدید، مشاهده میکنید که در بخش Connection Status واژه Unconfigured را نوشته که نمایش میدهد مودم هنوز تنظیم نشده.

برای تنظیم مودم ابتدا در بخش Link Type گزینه را بر روی Auto و Connection Type را بر روی PPPoE قرار دهید و تیک گزینه Auto PVC scan را حتما بزنید.

بخوانید  تنظیم مودم TP-Link VR300 برای ADSL

در بخش User Name و Password نام کاربری و رمزعبور دریافت شده از پشتیبانی را وارد کنید.

در بخش دوم یعنی تظیمات وای فای مودم Tenda در گزینه Wireless SSID نام مودم انتخابی خود را وارد کنید و همچنین در بخش Wireless Key رمز مودم مورد نظر را انتخاب کنید و در آخر بر روی OK کلیک کنید.

آموزش تنظیم مودم تندا D151
آموزش تنظیم مودم تندا D151

کار تنظیم مودم به اتمام رسید. بعد از این قسمت مودم یکبار خاموش و روشن میشود و اگر نام کاربری و رمزعبور را صحیح وارد کرده باشید باید به اینترنت وصل شوید در غیر اینصورت با پشتیبانی خود در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *